אנו מעבירים הרצאות בתחומי הסייבר כגון הדרכות לעובדים מול מחשב ולמשתמשי סמארטפון.

ההרצאות הינן הרצאות העשרה בנושא טכנולוגיה בגובה העיניים, וכוללות הסבר פשוט למונחים שאנחנו שומעים כל יום ולא כל כך מכירים.

 

הרצאות לקהל הרחב בקהלים שונים ובהתאמה עם המזמין:

לי זה לא יקרה” – אמירה אופיינית לישראלים, בתחומים רבים. ההרצאה סוקרת את התפתחות אמצעי האחסון של מידע דיגיטלי, מדיסק קשיח של 10MB ועד דיסקים בטכנולוגיה חדישה המכילים למעלה מ- 10TB, קפיצה של תשעה סדרי גודל. כמו כן, הצורך והאפשרויות בשגרת גיבוי, ההבדל בין גיבוי לסנכרון ומה תפקידו של הענן בהקשר זה.

מאיפה נחת עלינו הסייבר הזה?” – הרצאה המסבירה את שורש ההבדל בין “אבטחת מידע” לבין “אבטחת סייבר”, מאיפה התחלנו, מה הכיוון העולמי בנושאים אלו, והשפעתם על הארגון ועל המשתמש הבודד.

למה אינטרנט?” – כמה זמן הוא איתנו, איך התחלנו ולאן הוא מתקדם? האם צריך לפחד ממנו? סקירת ההיסטוריה הקצרה באווירה קלילה. האם יש לנו קיום ללא גישה לאינטרנט ועל מה אנחנו צריכים לוותר כדי להמשיך ולהשתמש בו.

האויב שבפנים – האם הוא כאן?” – הרצאת העשרה ארגונית בליווי דוגמאות מהארץ והעולם על הצורך בהגנה על הארגון המודרני הממוחשב במקומות בהם הוא חלש.

מהי פרטיות?” – למה היא נחוצה וכמה היא באמת קיימת. מה הכיוון בעתיד הנראה לעין?

עולם הסייבר – חיים ללא פרטיות” – אנחנו כבר שם, אין פרטיות. מה יודעים עלי ואיך להפיק מעולם הסייבר את המרב תוך הבנת הנעשה וללא חשש.

חינם וכיף – היישומים שלי” – האם שמעתם את המשפט “הטכנולוגיה תביא יותר זמן פנאי”? אז זה לא בדיוק אבל נכיר כאן בלוויית דוגמאות מספר יישומים חינמיים שמקלים עלינו את ההתנהלות ומוסיפים עניין.

"סייבר לשומרי שבת" – הרצאה לשומרי שבת (ללא מקרן) בה אני מספר על אירועי סייבר מהחיים המקצועיים שלי.

צ'רלי צ'פלין והטכנולוגיה  – על מה חשבו בתחילת המאה הקודמת כאשר דברו על העתיד? המחשבה של צ'רלי צ'פלין על ההווה שלו, בשנת 1936 כאשר ביים ושיחק בסרט "זמנים מודרניים" בשלהי השפל הכלכלי ולהמשך, התחזיות של העתידן אלוין טופלר לקראת סוף המאה הקודמת. איך הן מסתדרות עם המציאות שלנו?

הטכנולוגיה שמסביבנו – רובוטיקה מתקדמת – רובוט דמוי אדם, מחליף אדם, סרטוני הדגמה. אופניים עצמוניות (=אוטונומיות) של גוגל. מתי תהיינה זמינות למכירה?

טכנולוגיה בראש קל – כדי להבין את הטכנולוגיה הסובבת אותנו יש להבין יותר את המושגים הרבים המציפים אל היומיום שלנו. לא הכל אנחנו מבינים אבל לא נעים לנו לשאול. לדוגמה: וירוס מחשב, כופרה  (Ransomware), איחסון ענן (Cloud Storage) , מיחשוב ענן (Cloud Computing) , בינה מלאכותית  (Artificial Intelligence (AI) , מציאות מדומה    (Virtual Reality), מציאות רבודה| מועשרת | מעורבת (Augmented Reality) כל זה ועוד, מוסבר בקלילות בעזרת הרבה דוגמאות  להבנה קלה.

"מה מביא איתו העתיד הקרוב?" – כמה קרוב הוא "העתיד הקרוב"? להגדרה שלי, כל מה שיתחולל כאן בטווח 30 השנים הקרובות. מהו "עתידן"?  אחד מהם אשר בשירותיו אנחנו משתמשים כל יום הוא תוכנת Waze. האם התבונה המלאכותית  (AI) תביא איתה מהפכה תעשייתית נוספת? האינטרנט היה פיתוח צפוי אבל לא הטוויטר. יש מגמה לעשות את הפיתוחים חכמים יותר ומהירים יותר. חשוב להבין: האביזר הפופולרי ביותר, בשילוב בינה מלאכותית, זה שכולנו נשתמש בו בקרוב, עדיין לא הומצא. בדיוק כמו שהמקצועות המבוקשים ביותר כיום לא היו קיימים בכלל לפני עשור. אנחנו מחנכים כיום את הנוער לעסוק במקצועות שאינם קיימים עדיין, יש דוגמאות רבות.

"חדשנות טכנולוגית ואיך זה משפיע עלינו" –  בעשרים השנים הקרובות תשתנה צורת העבודה שלנו יותר מאשר השתנתה באלפיים השנים לפניה. כמה זמן קיים כדור הארץ שלנו? מתי, לדעת המדענים, תחילת חיי האדם על כדור הארץ, איך מתקצרות התקופות ומה יהיה לנו בעידן הרבוד? (Augmented Era)

"חשיבותה של אבטחת המידע בארגון ותרומתו של העובד". הרצאת הדרכה לעובדים. הארגון משקיע הרבה מתקציבו למיכון אבטחת המידע אבל צריך להפנים שהחוליה החלשה, בכל ארגון היא העובד. מרבית אירועי אבטחת המידע מתרחשים בגלל כשל ניהולי, התנהגותי ולא בגלל כשל טכני כלשהו. האם אירוע סייבר בארגון הוא הזדמנות ליום כיף לעובדים או שהפכנו אותם לשותפים והם מבינים את חלקם? איך להסביר ולהפוך את העובד לשותף בהכנת הארגון להתקפות סייבר ובזאת להרחיק את הסכנה.

כל הרצאה בליווי מצגת מקצועית, המכילה דוגמאות רבות להמחשת המסופר כולל לשאלות מהקהל.

קיימת אפשרות התאמת ההרצאות לדרישות המזמין,

כולל הרצאה בשפה האנגלית,

הרצאה ללא מקרן מותאמת לשומרי שבת.

ההרצאות מתאימות לחברות וארגונים לימי עיון, העשרת עובדים, חוגי בית, כנסים.